Fotografie, autorské originály

V této galerii fotografií Miloše Poláška máte možnost si prohlédnout stručný průřez jeho výtvarnou tvorbou. Zastoupeny zde nejsou fotografie reportážní, portrétní a tematicky zaměřené na Ostravu (ty si můžete prohlédnout na straně věnované publikaci Ostrava - Tvář města). Zde jsou představeny tematické okruhy, vhodné do sbírek i pro individuální prezentaci.


Čas setkání

Hand made

Pocta Klasice

Originály aktů 40x50

Originály aktů 50x60

RE-ART

Originály z tohoto portfolia jsou všechny zhotoveny klasickým fotochemickým postupem a jsou autorem signovány. Označení sepie je užito pro práce tónované v různých odstínech hnědi, fotografie na dvouvrstvých chlorobromostříbrných papírech byly přímo vyvolávány v teplých, či přímo olivových tónech speciálními vývojkami. Složené obrazy autor zpracovával buď metodou maskované montáže s velkofomátovými negativy (cyklus Čas setkání atp.), případně přímo na mokrý materiál postupnými expozicemi - bez dodatečného počítačového zpracování.

Autor garantuje omezený počet originálů (3-5 kusů uvedených ve jmenovateli) - většinou se však jedná o teoretickou možnost, neboť klasický fotochemický proces používá nyní již pouze u kopií z velkoformátových negativů na vlastnoručně vyrobených emulzích (bromotypie, chlorotypie atp.). Signo 1/3 tedy prakticky označuje originál, který již nebude dále rozmnožován.

Rozměry (výška x šířka) jsou uvedeny včetně okrajů, pro zapaspartované práce byl použit karton Yarling s plastickou ražbou. Pro trvalé vystavení jsou vhodné aluminiové rámy Nielsen platinum 50x60 s antireflexním sklem, do nichž lze některé práce adjustovat bez úprav přímo, originály 50x40 pak s odpovídající paspartou.

Fotografie ze světa


Pyramidy a antické prostředí

Středomoří

Itálie

Japonsko a Rusko

Rhodos, Řecko